Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt
Mark Medlock

Summer Love
Cloud Dancer

Dieter niezbyt chętnie wydaje single, gdy album jest już na rynku. Z reguły słabo się one sprzedają, a manewr taki jak w wypadku "You Can Get It" nie zawsze jest możliwy do wykonania. Pół roku po "Unblelievable" otrzymaliśmy więc "Summer Love" - premierowy kawałek promujący nowy, trzeci już album Marka Medlocka. Na singlu wersji mamy bez liku, omówmy więc krótko każdą z nich:
"Single Version" i "Radio Version" brzmieniowo są identyczne, druga jest jedynie nieco krótsza co stanowi oczywisty ukłon w stronę stacji radiowych. Aranżacyjnie bardzo przypominają one "You Can Get It".
"Reggae Version" z reggae wiele wspólnego nie ma. Jest nieco wolniejsza niż wersje podstawowe, choć szkoda że efekt ten został osiągnięty komputerowo. Wokal brzmi tu dość sztucznie i naprawdę dziwne jest, że nie nagrano osobnej ścieżki wokalnej specjalnie pod ten remix.
"Summer Dance Mix" brzmi sympatycznie, choć można było spodziewać się po nim więcej. Rytm jest oczywiście wybijany przez bardziej tanecznie, ale mimo wszystko brakuje tu czegoś, remix popada w kilku miejscach w monotonię. Razi też końcówka piosenki, zakończenie "na ostro" pasowało by tu znacznie lepiej niż wyciszenie.
W wydaniu elektronicznym singla dostępnym w serwisie Musicload zamieszczono też "Funky Guitar Mix". Niegdyś takie wersje nazywano "Maxi" bądź "Extended" ;) Różnice w brzmieniu nie są specjalnie duże, ale nowe ozdobniki zdecydowanie wychodzą piosence na dobre. 
Całości dopełniają tradycyjnie wersja instrumentalna oraz teledysk w znakomitej jakości. Zestaw ten zdobył sporą popularność i nie dość, że stał się trzecim w karierze Marka Medlocka numerem jeden, to pośrednio wciągnął też z powrotem na listy album "Dreamcatcher". Rok od zwycięstwa w DSDS Mark Medlock zdaje się więc wciąż nie nudzić publiczności, a swoimi sukcesami zaczyna przebijać nawet zwycięzcę pierwszej edycji programu, Alexandra Klawsa. Na dodatek wciąż nie ma dość współpracy z Dieterem Bohlenem, podczas jednego z wywiadów promujących singiel wspomniał nawet, że chętnie zabrał by się już za nagrania do czwartego wspólnego albumu. Jeśli faktycznie Mark i Dieter nie planują szybkiego muzycznego rozstania, to możemy sobie chyba tylko życzyć, żeby nie zeszli poniżej poziomu "Summer Love" - może nie oszałamiającej, ale dość sympatycznej i pogodnej piosenki.

Summer Love - Sony BMG 88697 31363 2 - 02.05.2008

 1. Summer Love (Single Version) 3:49
 2. Summer Love (Radio Version) 2:59
 3. Summer Love (Reggae Version) 3:51
 4. Summer Love (Summer Dance Mix) 4:14
 5. Summer Love (Instrumental) 4:01
 6. Summer Love (Videoclip) 3:49

  
Summer Love
(Basic Version) - Sony BMG 88697 31363 2 - 02.05.2008

 1. Summer Love (Single Version) 3:49
 2. Summer Love (Summer Dance Mix) 4:14

 Muzyka i tekst: Dieter Bohlen
Produkcja: Dieter Bohlen
Co-produced and mixed by Jeo@Jeopark


Poprzedni singiel
"Unbelievable"
Kolejny singiel
"Mamacita"

Teledysk do "Summer Love"


Summer Love - musicload.de - 02.05.2008

 1. Summer Love (Single Version) 3:49
 2. Summer Love (Radio Version) 2:59
 3. Summer Love (Reggae Version) 3:51
 4. Summer Love (Summer Dance Mix) 4:14
 5. Summer Love (Instrumental) 4:01
 6. Summer Love (Funky Guitar Mix) 5:36

 

Summer Love (reedycja) - Sony BMG 88697352572 - 04.07.2008

 1. Summer Love (Single Version) 3:49
 2. You Can Get Summer Love If You Try (Medley) 6:57

Dziś 21.07.2024Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google