Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt
Mark Medlock

Mamacita
Club Tropicana

Singiel "Mamacita" to zapowiedź czwartej płyty Marka Medlocka. Z początku Dieter starał się maksymalnie wykorzystywać popularność swojego podopiecznego, jednak  po przeciętnej sprzedaży albumu "Cloud Dancer" na kolejne nowości przyszło nam poczekać niemal równo rok. Nie bez znaczenia były też zapewne względy promocyjne - tutaj bardzo pomaga występ w popularnym programie telewizyjnym, a dla publiczności w którą celuje Medlock jest to oczywiście Deutschland sucht den Superstar, z którego wokalista się wywodzi. Doczekaliśmy się wiec występu podczas jednego z koncertów DSDS, a co wtedy usłyszeliśmy?
"Mamacita" ze względu na wiosenną datę premiery nie mogła być balladą. Mamy więc dość szybki utwór, utrzymany w stylu wcześniejszych przebojów Medlocka "You Can Get It" i "Summer Love". Zrezygnowano z charakterystycznego dla tamtych nagrań rytmu kojarzącego się z "Love Is In The Air" Johna Paula Younga, co chyba wyszło piosence na dobre. W refrenie (szczególnie pod koniec piosenki) mamy też nieco dobrze nam znanych wysokich chórków. Przypominają one jednak bardziej krótkie wstawki znane z nagrań C.C. Catch niż te, które cieszyły nas w piosenkach Modern Talking.
Lista utworów samego singla nie powala na kolana - obok standardowej wersji Mamacity mamy jedynie wersję karaoke (nieco dłuższą od podstawowej). Żadnych remixów, żadnych wersji wydłużonych - dla porównania na "Summer Love" mieliśmy aż 5 wersji, a jeśli zdecydowaliśmy sie na zakup singla w postaci plików muzycznych dokładano jeszcze szóstą.
Mamy za to drugi premierowy utwór "Heart To Heart". Na singlu zamieszczony jest jego "Alana Remix", jednak nie należy się tu spodziewać ingerencji ze strony zewnętrznego remixera czy producenta - dopisek ten służy jedynie odróżnieniu wersji singlowej od tej, którą znajdziemy na albumie. O samym utworze nie można chyba powiedzieć złego słowa - jest szybko, z przyjemnym brzmieniem i zapadającą w pamięć melodią. Z punktu widzenia osoby szukającej nagrań w "stylu Bohlena" utwór ten jest nawet ciekawszy niż tytułowa "Mamacita". Miło, że strony Dietera że zdecydował się na zamieszczenie tego typu nagrania, nawet jeśli motywacją było tu przede wszystkim powiększenie grona potencjalnych nabywców singla ;)
Dwa lata po zwycięstwie w DSDS Mark Medlock stracił oczywiście nieco na popularności - mimo występu przed wielomilionową publicznością DSDS i intensywnej kampanii reklamowej na antenie RTL musiał zadowolić się drugim miejscem na niemieckiej liście najlepiej sprzedających się singli przegrywając z "Poker Face" Lady Gaga, które spędzało na szczycie już dziewiąty tydzień. Jeśli jednak porównamy to z osiągnięciami innych zwycięzców DSDS, jest to wynik imponujący. Niewątpliwie ogromna w tym zasługa Dietera, który poza komponowaniem i produkcją muzyki dla Medlocka wraz z firmą 313music kieruje jego karierą. Ciężko nawet powiedzieć, która rola jest tu ważniejsza - równie istotne jak odpowiednie utwory jest odpowiednie zaprogramowanie całej machiny promocyjnej, która niekiedy pozwala nawet całkiem przeciętnym nagraniom okupować szczyty list przebojów. Dwa lata po wygranej w DSDS Medlock wchodzi jednak w etap, w którym to nie wystarczy i do utrzymania pozycji niezbędne będą co najmniej dobre nagrania. Singiel "Mamacita" na szczęście zdaje się być słusznym krokiem na tej drodze.

Mamacita - Sony Columbia 88697 52106 2 - 24.04.2009

  1. Mamacita (Single Version) 3:33
  2. Mamacita (Karaoke Version) 4:07
  3. Heart To Heart (Alana Remix) 3:52
  4. Mamacita (Videoclip) 3:33

 

Mamacita (Basic Version) - Sony Columbia 88697 52104 2 - 24.04.2009

  1. Mamacita (Single Version) 3:33
  2. Mamacita (Karaoke Version) 4:07

Muzyka, tekst, produkcja: Dieter Bohlen
Co-produced and mixed by Jeo@Jeopark


Poprzedni singiel
"Summer Love"
Kolejny singiel
"Baby Blue"

Teledysk do "Mamacita"


Dziś 21.07.2024Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google